ludzie

Umieść się na liście priorytetów.

24 listopada 2016

„Ty, jak nikt we Wszechświecie, zasługujesz na swoją miłość.” Budda

Chciałabyś odpocząć, wiesz, że to ważne, tylko nie wiesz jak się za to zabrać. Tak dawno tego nie robiłaś, że już nie umiesz? Zapomniałaś, jak się to robi. A może myślisz, że nigdy tego nie umiałaś?

Na Twojej liście priorytetów jest tyle ważnych punktów: czas dla dzieci, praca, przygotowanie zdrowych posiłków, zakupy, sprzątanie. A czy jest na niej ta, bez której tej listy wcale by nie było? Czy jesteś na niej Ty i dbanie o siebie i swoje potrzeby? Robienie rzeczy, które nie są potrzebne nikomu innemu, oprócz Ciebie?

Zastanawiasz się jak to zrobić, by tam się znaleźć. Poniżej znajdziesz 5 kroków, w których dowiesz się, jak umieścić siebie na liście priorytetów.

1. Po prostu to zrób – wpisz się na listę swoich priorytetów.
2. Zaplanuj czas na robienie rzeczy potrzebnych tylko Tobie.
3. Znajdź kogoś do pary, dla kogo temat dbania o siebie też jest ważny i trudny.
4. Motywujcie się wzajemnie.
5. Sprawdzajcie rezultaty. Wysyłajcie sobie, na początku tygodnia, swój plan dbania o siebie. Na końcu tygodnia raportujcie sobie nawzajem jak Wam idzie jego realizacja.

Nie masz pomysłu na to, co robić w ramach dbania o siebie? Wiesz to, uwierz mi. Może jesteś tylko zbyt zmęczona, by wpaść na to od razu. Usiądź wygodnie. Wyprostuj plecy. Opuść łopatki. Weź trzy głębokie oddechy. Zapytaj siebie za czym tęsknisz. Zapisz wszystko to, co przyszło Ci do głowy. Następnie zdecyduj co, jako pierwsze zaplanujesz i zrealizujesz.

I pamiętaj, czasem jest tak, że trzeba czemuś/komuś powiedzieć NIE, żeby zrobić miejsce na TAK dla siebie i swoich potrzeb.

Daj znać jak Ci idzie. Gdy będziesz mieć wątpliwości, pytaj. Jestem tu dla Ciebie. I jestem specjalistką od dbania o siebie i swoje potrzeby.

PS. Dziękuję, że mnie czytasz.
PSS. Kochaj siebie.

Źrodło zdjęcia – pixabay, Pexels

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply